Vánoční betlém

Mílí sousedé,

pro vánoční svátky 2020 jsme pro vás spolu s přáním krásných svátků připravili takový vánoční 3D příběh. Byl jednou jeden srdcař Pepa Suchánek, který v říjnu na setkání sousedů řekl: „Chtěl bych letos udělat betlém. Kdo jde do toho se mnou?“ Prvními oporami se stali Helena a Mirek Maršálovi a Lukáš Menoušek. Původně se uvažovalo o variantě ze slámy.

Pak už nikdo ani neví, jak se to zvrtlo nebo spíš vyvinulo, ale 27. listopadu nakládal Lukáš do auta dva dvoumetrové borovicové kmeny. Původně se zamýšlelo, že postavy se budou dotvářet až v příštím roce, ale pak se náš tesařský tým odhodlal k nečekaným výkonům. U Suchánků před garáží se z Pepy, Lukáše, Jirky Schindlera a Honzy Rösslera stali umělečtí řezbáři, kteří spolu postupně tesali Marii a Josefa. Helena s Martinou Rösslerovou a Alenou Dryákovou zatím navrhly ošacení. Nakonec se inspirovaly barokním pojetím. Mezitím se už u Maršálů tesal Ježíšek z třebohostické lípy a vyráběly jesličky.

A tak se stalo, že čtvrtou adventní zlatou neděli, jsme spolu s dalšími sousedy Martinou a Martinem Vodičkovými a Leem Dittmannem instalovali tento zcela nový originální betlém. Rádi bychom, aby se jeho umístění v budoucnu střídalo mezi Škvorcem a Třebohosticemi. Děkujeme též městysi za spolupráci. Betlém chceme postupně rozšiřovat o další postavy a moc rádi mezi sebou přivítáme i další amatérské řezbáře.

Doufáme, že vám tento tradiční vánoční symbol udělal radost a zpříjemnil sváteční procházku. Věříme, že energie ze srdce, kterou jsem do toho dali, se přenesla i k vám.

 

PF2021

 

V naší galerii se můžete podívat, jak celý betlém vznikl během jednoho měsíce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *