NOKTURNO

Za krásného letního večera 22. srpna u zámeckého jezírka zahrálo komorní trio populární skladby nejlepších světových autorů klasické, populární i filmové hudby. Kouzelnou a romantickou atmosféru koncertu vytvořily nejen excelentní výkony hudebníků, profesionální moderování Petra Krejčího, svíčky plovoucí na jezírku, ale i dobré jídlo a pití a v neposlední řadě přízeň počasí.

Hudební nokturno na Škvoreckém zámku.

Komorní trio studentů hudební akademie, ve složení Nelly Helclová – housle, Jana Dryáková – příčná flétna a Michal Navrátil – klávesy, vzniklo cíleně pro tento koncert, ale už s ním počítáme na další akce. Škvorecké komorní trio, jak bylo toto hudební těleso spontánně pojmenováno, zahrálo průřez hitů od 18. do 21. století, které do partů pro jednotlivé nástroje přepsala z odposlechu Jana Dryáková. Během přestávky byl představen krásný model zámku – dar manželů Josefa a Aleny Vitovských z Hradešína.

Na počátku byl nápad Aleny Dryákové takovou akci uspořádat a ochota majitelů zámku manželů Moniky a Dina Eremeev poskytnout zdarma prostory vč. inventáře. Výsledkem byla velmi povedená akce s nadšeným ohlasem návštěvníků, kterou zorganizoval náš Spolek sousedů. Věříme, že se brzy podaří podobný koncert zopakovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *