Mikulášská 2019

Úspěšná tradice pokračuje. I v roce 2019 se sešli Mikuláš, anděl a čert a vydali se z Třebohostic poutnickým průvodem až do škvorecké stodoly na Statku u Prahy. Aby věděli kam jít, tak dobří andělé podél celé polní cesty rozsvítili svíčky.

Stodola znovu v ladovském stylu

Když celý průvod došel až do stodoly, lidé se mohli již u vchodu pokochat krásným Betlémem. U něj se pak mohli v klidu vyfotit ve starobylém stylu malůvek Josefa Lady.

Po celé stodole se lidé setkávali s prvky vánoční atmosféry. Přibyly nové rekvizity a kulisy a samozřejmě nemohlo chybět nebe, ani peklo.

Nebe, Peklo, Ráj

Děti měly ve stodole možnost podívat se za anděly do nebe. Společně pustili své “lodičky života” v podobě skořápkových svíček a pokud byly přes rok zlobivé, tak se jejich lodičky vydaly cestou k peklu. Naštěstí hodní andělé dětem pomáhali dostat se na správnou cestu a většině z nich dali šanci se příští rok polepšit.

Ti odvážnější a mnohdy i zlobivější se vydali do pekla rovnou. Ovšem jedinou šancí, jak se odtud dostat bylo buď porazit čerty v partičce mariáše, nebo upsat svou hříšnou duši do knihy hříšníků. Nikdo nemá přesné počty dětí, které si čerti odnesli, každopádně nikdo z rodičů si nestěžoval, že by mu dítě chybělo.

Hudba lahodící všem uším

Písně k času předvánočnímu patří, a proto jsme poprosili o krásné melodie tři milé slečny. Když se příčná flétna, klavír i hlas sladily, mohli návštěvníci naslouchat tónům ze známých pohádek i koledám.

Jednu hudební vložku si střihli i čert Uriáš s andělem Petronelem zvaným “Matla” a jejich počin byl náležitě oceněn.

Dorazí Mikuláš i příští rok?

Na uspořádání Ladovského Mikuláše jsme i letos dostali dar od společnosti Alba, s.r.o., které tímto velmi děkujeme. Poděkování patří i dalším partnerům akce – městysu Škvorec, Statku u Prahy a velkému množství dobrovolníků, kteří akci připravovali a bez kterých by se tato akce nemohla uskutečnit.

A nám nezbývá jen doufat, že děti dodrží své sliby Mikuláši a budou hodné, kdyby ne, tak si pozveme tuto trojici i v dalším roce.