Malování kamínků

Kamínková benefiční akce – malování kamínků

Spolek sousedů ze Škvorce ve spolupráci se Savoia Bistro and Residence se rozhodli podpořit kamínkovou benefiční akci a uspořádali ve dnech 1. 6. 2017 – 3. 6. 2017 malování kamínků. Nakreslené kamínky od dětí i dospělých byly odeslány na adresu Oblastní charity Hradec Králové, které je potom ve dnech 28. 6. – 29. 6. prodávala. Celý výtěžek z prodeje kamínků byl určený pro Středisko rané péče Sluníčko.

Kdo si přinesl vlastní kamínek si jej mohl i odnést domů, ale drtivá většina zůstala a putovala na podporu tohoto krásného projektu. Již po prvním dni byly téměř všechny kamínky pokreslené a průběžně jsme tak museli doplňovat zásoby. Zdrojem byl místní potok, naše zahrady, ale i deponie v Úvalech, která nás nechala zdarma si přebírat hromadu štěrku, abychom si vybrali vhodné kamínky pro malování. Inspiraci si přinesl každý vlastní a jak je vidno, fantazie měla mnohdy dveře zcela dokořán.

Vhodné prostory na venkovní terase k malování poskytla restaurace zdarma, barvičky dodal na své náklady Spolek. Výnosem pro Spolek i restauraci z této akce byl pouze dobrý pocit z pomoci potřebným a zároveň zábava a nadšení všech zúčastněných převážně obyvatel Škvorce.

Reportáž z prodeje kamínků a seznam všech přispěvovatelů naleznete zde.