Events

Kde: Hostinec U Zálabských, Masarykovo náměstí 49, Škvorec

Pořádá: Spolek sousedů

Beseda na téma : Život s dítětem-autistou očima rodičů

Autismus je v současnosti čím dál více skloňovaný pojem. Množství diagnóz neustále roste a stává se společensky závažným tématem.
Avšak ten, kdo se s ním osobně přímo a intenzivně nesetkal, nemá moc možností si vytvořit ucelenější představu, co takové postižení reálně znamená pro autisty a jejich rodiny.

Přijďte si poslechnout realitu z první ruky.
Diskutovat s Vámi budou Jan a Lucie Zajícovi, rodiče 6 leté autistky Julinky ze Škvorce, spoluzakladatelé spolku Rodiče pro děti s autismem, z.s. (www.roprodesa.cz) a účastníci diskusí se senátory na téma autismus.

Budeme si povídat o tom, že neexistuje jeden autismus, ale že má vícero podob a každý autista může být unikátní. Dozvíte se, v čem mohou být autisté specifičtí a jaká specifika má např. Julinka.

Rodiče Julinky Vám přiblíží, s jakými potížemi se potýkají a jak se s nimi rodina snaží vyrovnávat.
Poví Vám o tom, jak museli vzít iniciativu do svých rukou i samotní rodiče postižených dětí a jaké kroky podnikají v boji za zlepšení situace autistů v České republice.

Spolu se zamyslíme nad tím, jak by se dalo rodinám s autismem žijícím ve Škvorci a okolí pomoci (rodinám chybí např. asistenti a odlehčovací péče).

Součástí besedy bude i promítání krátkých tematických videoukázek.