Events

Kde: Osada Old Wanderers, , Třebohostice

Pořádá: Spolek sousedů

Web: https://www.biobezdikov.cz/udalosti/25/okresni-prebor/

Josef Hnátek trénuje svůj vesnický fotbalový klub už tak dlouho, že jeho taktiku prokoukne i soupeř. Ovšem koučova ambice postoupit o třídu výš nijak neslábne. Není to však nadání jeho či týmu, které by je mělo dostat výše – je to naprostá odevzdanost fotbalu. Vše ale mohou nyní zhatit kolotočáři, kteří se usadili blízko hřiště. Snímek předchází tomu, co znají televizní diváci ze stejnojmenného seriálu, jehož kvality se režisérovi podařilo uchovat i v celovečerním formátu. Za úspěchem stojí především mimořádně životné postavy, které nejsou vtipné za každou cenu a na úkor uvěřitelnosti, ale též znamenitě podaný kolorit vesnického fotbalu, v němž se odráží mnohem víc než jen touha porazit soupeře z vedlejší obce. Snímek tak nejen trefně vystihuje jedinečné prostředí, ale dokáže také efektivně fázovat typ i kadenci humoru, který má díky své nenucenosti naději zlidovět.