Events

Kdy: Sobota 27.10.2018 - 11:00

Kde: Park na Masarykově náměstí, Masarykovo náměstí, Škvorec

Pořádá: Spolek sousedů

Spolek sousedů vás zve na regionální slavnost u příležitosti oslav 100 let založení ČSR

11:00 – 15:00

Společná oslava výročí založení republiky • Výstava vozidel Veteran Cars Clubu Český Brod • Výstava historické i dobové hasičské výzbroje a vozidel • Dětská dílnička MŠ Škvoreček a další atrakce pro děti (vše v parku) • Dobová kartografická výstava (U Zálabských) • Výstava o historii ZŠ Purkrabka, včetně komentovaných prohlídek v 11:30 a 15:30 (ZŠ Purkrabka)

13:00

Příjezd T.G.M a dalších dobových postav do parku • Hudební vystoupení dixielandové kapely DĚSBAND

14:00

Zdravice zástupců obcí, spolků a hostí • Společné stužkování věnce a průvod k památníku padlým hrdinům u sokolovny • Uctění památky a slavnostní připomínka vzniku republiky

15:00

Tematické přednášky RNDr. Tomáše Grima, PhD., vojenského spisovatele plukovníka Jana Vondráčka v.v. a spisovatele Jana Psoty • Křest regionální publikace Pátrání po hrdinech a autogramiáda • Hudební vystoupení dixielandové kapely Děsband (vše v sokolovně)
• Škola obrazem (výstava v ZŠ)

20:00

Taneční zábava s kapelou Bumerang (sokolovna)

VSTUPNÉ

Vstupné oslavy i taneční zábava ZDARMA