Staročeské máje

Staročeské máje ve Škvorci

Již tradičně každý druhý rok Sbor dobrovolných hasičů Škvorec pořádá v našem městečku staročeské máje. Pro rok 2017 jejich oslava vycházela na 20. květen. Jak již bývá zvykem s oslavami je všude neodmyslitelně spojená májka. S její tvorbou a stavbou tentokrát pomohli hasičskému sboru i členové Spolku sousedů ze Škvorce. Spolek sousedů se nakonec zapojil i do přípravy večerní zábavy, která následovala po celodenním hemžení v městečku.

Jednalo se o jednu z prvních spoluprací obou organizací a v některých členech to zapálilo nadšení, které vedlo až k aktivnímu členství v obou spolcích. Vzájemnou spolupráci nevnímáme jako povinnost, ale jako společnou zábavu a další prohlubování vzájemných sousedských vztahů, což je jedním z cílů Spolku sousedů ve Škvorci.

foto: Kristýna Komrsková

Jan Psota

Mnozí mě znají jako publicistu, grafika nebo kronikáře zabývajícího se regionální historií Českobrodska. Působím aktivně přes 12 let v neziskovém sektoru jako řešitel projektů, kulturních akcí. Škvorec je pro mě srdcovou sedmou na šachovnici historie. A proč tedy ne"hřešit" ehm neřešit právě v tomto malebném městečku, které má tak vysoký potenciál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *