První letní promítání ve Škvorci

První letní promítání ve Škvorci

I když počasí nebylo typicky letní a chvílemi to vypadalo, že naše premiérové promítání letního kina budeme muset zrušit, nakonec se hodinu a půl před plánovaným začátkem příroda umoudřila a přestalo pršet. Bylo tedy rozhodnuto, splníme si sen a v sobotu 15. 7. 2017 od 21:30 uspořádáme začátek nové tradice, letní filmové představení.

Škvorec má bohatou filmovou historii. Natáčelo se zde mnoho celovečerních filmů, ale i seriálů (z těch novějších například několik dílů seriálu České televize Trapasy). Jeden filmový fenomén ale zanechal ve Škvorci velkou stopu a tím je série komedií Dušana Kleina “Básníci”. Od uvedení do kin třetího dílu této série uběhlo letos právě 30 let, a proto jsme se rozhodli využít této skvělé příležitosti a uspořádat jeho promítání pod širým nebem. No a od tohoto nápadu byl k realizaci Bezdíkovského filmového léta opravdu jen malý krůček.

V sobotu tedy proběhlo za velké pomoci hasičů z SDH Škvorec, kteří zajistili občerstvení a pojízdnou “konstrukci” na promítací plochu (děkujeme Mark Montoya) první letní promítání. I přes ukrutnou zimu a vidinu deště dorazilo 27 platících diváků, kteří se přišli podívat na film, který sice viděli mnohokrát, ale pod širým nebem a v místě, kde se natáčel ještě ne. První záběr na plátně ze Škvorce si vysloužil bouřlivý potlesk diváků.

Věříme, že se informace o letní zábavě brzy rozkřikne po Škvorci a okolí a že příští promítání, které se koná již v pátek 28.7. od 21:30, navštíví minimálně stejný počet diváků. Diváky totiž potřebujeme. Bez nich by to přeci nebylo ono. Také ale potřebujeme zaplatit licenční poplatky za promítání. Proto se v našem kině vybírá symbolické vstupné 50 Kč (ale děti do 15 let mají vstup zdarma).

Těšíme se tedy na vás již příští pátek. O promítaném filmu můžete do neděle 23. 7. 2017 do 20:00 hlasovat zde.

 

Jaroslav Vácha

Celoživotní počítačový nadšenec a milovník všech technologií. Díky dětem nadšený fanoušek házené a atletiky a jako předseda školské rady také nadšený fanoušek naší školy. V poslední době například i příležitostný promítač v Bio Bezdíkov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *