Noční stezka Harryho Pottera

Pro malé i velké ale hlavně odvážné milovníky Harryho Pottera jsme připravili noční stezku s plněním různých kouzelnických úkolů.

Sejdeme se v Příčné ulici

Vycházelo se z Příčné ulice, ve kterou se na ten večer proměnila škvorecká Sadová. Studentů se sešlo víc než 150, takže si někteří na startu trochu počkali. Mohli se ale zatím občerstvit teplým čajem a ti plnoletí i vynikajícím svařákem, tak jim čekání rychle ubíhalo.

Kdo se bojí, nesmí do Zapovězeného lesa

Moudrý klobouk nejprve rozdělil studenty do jednotlivých bradavických kolejí a ti se pak vydali za mihotavého světla svíček na cestu do Zapovězeného lesa mezi Škvorcem a Třebohosticemi.

Podél cesty na studenty čekali učitelé čar a kouzel, aby jim pomohli zdokonalit se v jednotlivých kouzelnických disciplínách. Studenti si mohli vyzkoušet létání na koštěti, přesazování vřeštících mandragor nebo určování kouzelných tvorů.

Souboj s Pánem zla

Naučili se i zacházet s hůlkou a zvládnout nejen základní kouzla, ale třeba i Patronovo zaklínadlo, což už vůbec není jednoduché.

Všichni studenti projevili kromě kouzelnických schopností i velkou dávku odvahy. Nezalekli se ani Voldemorta, který se je cestou snažil vystrašit a statečně ho porazili v souboji.

Zasloužená odměna

Za svou odvahu si všichni účastníci vysloužili kouzelný obraceč času, který někteří z nich hned využili k tomu, aby čas vrátili o hodinu zpět a prošli si stezku ještě jednou.

Stezka Harryho Pottera se zařadila mezi naše nejpovedenější akce a určitě ji do programu zařadíme i příští rok. Už teď se těšíme na všechny odvážné studenty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *