Dětský den

„Užíval jsem si to. Jen občas jsem měl pocit, že mi teče do bot.“

Na dětském dnu organizovaném Sborem dobrovolných hasičů Škvorec (SDH) a TJ Sokol Škvorec (fotbalisti) jsme se za náš spolek zúčastnili čtyři dobrovolníci. V sobotu dopoledne jsme pomáhali s přípravami prostoru před hasičárnou: stavění stanů, rozmístění stanovišť a odměn. Josef Suchánek tady měl veledůležitý úkol. Mimo jiné byl relativně dlouho nucen tvořit propojovací článek dvou hadic při napouštění kádě pro plánovanou ukázku zásahu mladých hasičů. „Užíval jsem si to.“ říká, „Jen občas jsem měl pocit, že mi teče do bot.“

Po poledni jsme s fotbalisty prošli dráhu pro běh po stanovištích s úkoly, dostali jsme přidělenu překážkovou dráhu a skákání v pytlech. Na náměstí mezitím mohly děti zkoušet hasičské překážky a úkoly. Za spolek jsme zapůjčili vše potřebné k výrobě velkých bublin. Samozřejmě nesměla chybět ani pěna. Děti byly nadšené!