Beseda s Jarkou Švarcbachovou

Dne 26. června proběhla v Hostinci u Zálabských beseda s paní Jarkou Švarcbachovou na téma O Alzheimerovi vážně, nevážně i prakticky. Tušili jsme, že téma nebude jednoduché a očekávali spíše menší počet zájemců na rozdíl od besedy s Miloňem Čepelkou. Přesto se nám podařilo naplnit osm stolů.

Beseda s Jarkou Švarcbachovou

Aloisovy ponožky a výzdoba?

Nosným tématem výzdoby sálu u Zálabských se staly Aloisovy ponožky. Ponožky s různými motivy se objevily jak nad pódiem, tak i v rámci charitativního kalendáře s mnoha osobnostmi české kultury. Tyto nádherné kalendáře jsme také v pár exemplářích rozdali přítomnému publiku. No a aby toho nebylo málo, tak se také upekly ponožkové perníčky:)

Beseda s Jarkou Švarcbachovou

První část besedy péče o seniory

V první části besedy zazněly hlavně témata osvětlujíci cestu “matfyzačky” Jarky od projektového řízení směrem k unikátní metodice péče o seniory pomocí Montessori metody, kterou známe spíše prostřednictvím dětské výchovy. Jarky přístup je v tomto směru unikátní v České republice.

O přestávce Jarka názorně předváděla pomůcky, které používá ve svém Centru Seňorina a zároveň poskytla praktické tipy a rady zájemcům z řad publika.

Otázky z publika také byly

V druhé části besedy Jarka odpovídala na otázky z publika. Většina příchozích vyjádřila z akce nadšení. Nicméně jsme na facebookovém profilu zaznamenali i ne úplně pozitivní reakci a to především z důvodu, že se mělo více času věnovat vlastní péči o nemocné. Důvody koncipování besedy jsme se pak snažili obhájit.

Všem příchozím divákům strašně moc děkujeme, byli jste opravdu skvělé publikum.

Radek Pohnán

Líbí se mě energie lidí ve Spolku sousedů. Proto velice rád přispěji k záměru, měnit věci k lepšímu.

1 Response

1. 8.9.2018

[…] Ve spolku sousedů přemýšlíme, jak můžeme pomoci všem komunitám v našem Městysu. Jednou z aktivit, které jsme schopni zvládnout “vlastními silami” je vzělávání seniorů v oblasti IT. Máme totiž mezi sebou několik IT profesionálů a dokonce i Radka Pohnána, který má vzdělávání jako svůj denní chléb a téma vzdělávání seniorů je mu velice blízké (uspořádal pro vás už například besedu s Jarkou Švarcbachovou na téma péče o lidi s Alzheimerovou chorobou). […]